RSS feed for Carman

Carman has logged 19 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Edit this entry  
25
The Missing Picture

The Missing Picture

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sea of Ravens

The Sea of Ravens

1931
×
Edit this entry  
20
The Koumiko Mystery

The Koumiko Mystery

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Double

The Double

2013
×
★½
Edit this entry  
18
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stray Dogs

Stray Dogs

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The One-Armed Swordsman

The One-Armed Swordsman

1967
×
★★★½
Edit this entry  
14
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Sandwich Man

The Sandwich Man

1983
×
★★★
Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cesar Chavez

Cesar Chavez

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Je T'Aime, Je T'Aime

Je T'Aime, Je T'Aime

1968
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Le Week-End

Le Week-End

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
King Lear

King Lear

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry