• Save Ralph

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Year of the Death of Ricardo Reis

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

  • Minari

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bombshell

  • Little Women

  • 1917

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Sound of Metal

  • The King

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Variações: Guardian Angel

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • mid90s

  • The Favourite

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

  • Love, New Avenues

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Coco

  • I, Tonya

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Good Time

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • history of the entire world, i guess

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Lego Batman Movie

  • T2 Trainspotting

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

  • Hi Stranger

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • I Am Not Your Negro

    ★★★★★

  • Moonlight

  • La La Land

  • Suicide Squad

    ★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Ice Age: Collision Course

  • Finding Dory

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • Raw