• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Pinocchio: A True Story

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Little Women

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

  • Monos

    ★★★★

  • The Guy Who Didn't Like Musicals

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Christmas Chronicles

    ★★½

  • Twisted Pair

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Destroyer

    ★★★

  • White Boy Rick

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Baby Driver

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★

  • Sing

    ★★★★

  • La La Land

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Witch

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • Airplane vs Volcano

    ½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★½

  • Fateful Findings

    ★★★★★