Sort by

mt has logged 35 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Starstruck

Starstruck

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Passion of the Christ

The Passion of the Christ

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Guy Who Didn't Like Musicals

The Guy Who Didn't Like Musicals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
El sur

El sur

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry