• The Kissing Booth 2

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • The Occupant

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

  • Endings, Beginnings

    ★★★½

  • Hustlers

  • The Platform

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★½

  • The Assistant

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★½

  • Straight Up

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Wine Country

  • The Last Summer

  • Swallow

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • Who Would You Take to a Deserted Island?

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Paradise Hills

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Queen of Scots

  • Banana Split

    ★★★★

  • High Life

    ★★★½

  • mid90s

  • Suspiria

  • The Favourite

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Witch: Part 1. The Subversion

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

  • Climax

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Duck Butter

    ★★★½

  • Fast Color

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Eighth Grade

    ★★★★