RSS feed for marint0ni
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It

It

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Gangster, The Cop, The Devil

The Gangster, The Cop, The Devil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Riot Girls

Riot Girls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
1BR

1BR

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry