• Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Martin's Close

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • The Dead Room

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Festival

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Finding Your Feet

    ★★½

  • Ghost Stories

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The House

    ★½

  • Despicable Me 3

    ★★

  • Table 19

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • Bad Santa 2

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

  • Kaleidoscope

    ★★★½

  • Mindhorn

    ★★★

  • Phantasm: Ravager

    ★½

  • Sing

    ★★½

  • Mascots

    ★★

  • Prevenge

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★★

  • The Young Offenders

    ★★★½

  • Absolutely Fabulous: The Movie

    ★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★½

  • Florence Foster Jenkins

    ★★½

  • The Boss

    ★½

  • Sausage Party

    ½

  • 24×36

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Dad's Army

    ★★

  • Dirty Grandpa

    ★½

  • Sisters

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★½

  • Goosebumps

    ★★

  • Ted 2

    ★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Spy

    ★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★

  • Penguins of Madagascar

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Pride

    ★★★½

  • Let's Be Cops

    ★★

  • The Inbetweeners 2

    ★½

  • A Million Ways to Die in the West

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★½

  • Cuban Fury

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Lego Movie

    ★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • The Skeleton Twins

    ★★★★

  • The Tractate Middoth

    ★★★★

  • The Harry Hill Movie

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★½

  • Anchorman 2: The Legend Continues

    ★½

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★

  • The Christmas Candle

  • Saving Mr. Banks

    ★★½