• Our Father

  • Senior Year

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Fresh

  • The House

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★½

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Aline

  • The Guilty

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Why Did You Kill Me?

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★★

  • Puparia

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Roald Dahl's The Witches

  • Rebecca

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Sleepover

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • The Weeknd: After Hours

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Lost Girls

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

  • A Fall from Grace

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Confession Killer

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Charlie's Angels

  • Frozen II

  • The Perfect Secret

    ½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Fractured

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Abominable

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

  • Babyteeth

    ★★½

  • Joker