Tessa has logged 33 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Milkwater

Milkwater

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Drag Becomes Him

Drag Becomes Him

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
Edit this entry  
16
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Jinkx & DeLa Holiday Special

The Jinkx & DeLa Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rent

Rent

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Locked Down

Locked Down

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry