• My Amanda

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Sweet & Sour

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Death of a Girlfriend

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • SK8 the Infinity

    ★★★★

  • Voice of Silence

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • On Vodka, Beers, and Regrets

    ★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Girl and The Gun

    ★★★

  • LSS

    ★★★

  • Cuddle Weather

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • MOMOL Nights

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us, at The End of the Year

    ★★★

  • Alone/Together

    ★★

  • Sakaling Maging Tayo

    ★★★

  • Through Night and Day

    ★★½

  • Exes Baggage

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Hows of Us

    ★★

  • Sid & Aya: Not a Love Story

    ★★★

  • Adolescence

    ★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • A Quiet Place

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Neomanila

    ★★½

  • Happy Death Day

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★★

  • Mayhem

    ★★★½

  • I'm Drunk, I Love You

    ★★★★★

  • Fifty Shades Darker

    ★½

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Bad Sister

  • Sleepless

    ★★★

  • Paper Towns

    ★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Fifty Shades of Grey

  • The Story of Us That Never Was

    ★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★½

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Celeste & Jesse Forever

    ★★★★★

  • Friends with Benefits

    ★★★

  • Monte Carlo

    ★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★

  • Flipped

    ★★★★

  • The Twilight Saga: Eclipse

    ★★★

  • The Twilight Saga: New Moon

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★½

  • The Cove

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Princess Protection Program

    ★★½

  • 17 Again

    ★★★

  • Twilight

    ★★★½

  • Perfume: The Story of a Murderer

    ★★★½

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★½