Maritony has logged 39 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
LSS

LSS

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cuddle Weather

Cuddle Weather

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
My Amanda

My Amanda

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
MOMOL Nights

MOMOL Nights

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
On Vodka, Beers, and Regrets

On Vodka, Beers, and Regrets

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Through Night and Day

Through Night and Day

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Exes Baggage

Exes Baggage

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hows of Us

The Hows of Us

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sid & Aya: Not a Love Story

Sid & Aya: Not a Love Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Death of a Girlfriend

Death of a Girlfriend

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sweet & Sour

Sweet & Sour

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Girl and The Gun

The Girl and The Gun

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Adolescence

Adolescence

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Alone/Together

Alone/Together

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry