RSS feed for Mark
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Point Break

Point Break

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Three Dogateers

The Three Dogateers

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Results

Results

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Birdman

Birdman

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Computer Chess

Computer Chess

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Sniper

American Sniper

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Walking and Talking

Walking and Talking

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lockout

Lockout

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Times Square

Times Square

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ninth Gate

The Ninth Gate

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

Lone Wolf and Cub: Sword of Vengeance

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Virgin Spring

The Virgin Spring

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Room 237

Room 237

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Parker

Parker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bowery

The Bowery

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Confess

I Confess

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Down Payment

No Down Payment

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bigger Than Life

Bigger Than Life

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry