Sort by

Mark has logged 20 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Smiling Lieutenant

The Smiling Lieutenant

1931
×
★★★★
Edit this entry  
18
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★
Edit this entry  
17
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bad Girl

Bad Girl

1931
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Patton

Patton

1970
×
★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read prior review Edit this entry  
09
Irreversible

Irreversible

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Ring

The Ring

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
M

M

1931
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry