Sort by

Mark has logged 191 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lizard of OZ

The Lizard of OZ

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
The Last Magic Show

The Last Magic Show

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Unofficial Reality

Unofficial Reality

2005
×
Read the review Edit this entry  
31
Malice in Wonderland

Malice in Wonderland

1982
×
Read the review Edit this entry  
31
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Edit this entry  
29
Stutz

Stutz

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pepsi, Where's My Jet?

Pepsi, Where's My Jet?

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
07
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
White Noise

White Noise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Uptight

Uptight

1968
×
★★★★
Edit this entry  
18
Man on a Swing

Man on a Swing

1974
×
★★★
Edit this entry  
16
Dummy

Dummy

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ride Lonesome

Ride Lonesome

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Resistor

Mr. Resistor

1994
×
Edit this entry  
11
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Edit this entry  
09
Dirty Mary Crazy Larry

Dirty Mary Crazy Larry

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Destry Rides Again

Destry Rides Again

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Johnny Got His Gun

Johnny Got His Gun

1971
×
Read the review Edit this entry  
03
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Encounter of the Spooky Kind

Encounter of the Spooky Kind

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Keane

Keane

2004
×
Edit this entry  
25
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
Edit this entry  
22
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Martin

Martin

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waiting...

Waiting...

2005
×
Edit this entry  
11
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Edit this entry  
06
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
OffOn

OffOn

1968
×
Edit this entry  
23
Peyote Queen

Peyote Queen

1965
×
Edit this entry  
23
Dresden Dynamo

Dresden Dynamo

1971
×
Edit this entry  
23
Landfill 16

Landfill 16

2011
×
Edit this entry