mark has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dying Gaul

The Dying Gaul

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★½
Edit this entry  
23
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Stretch

Stretch

2014
×
★★½
Edit this entry  
13
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maschile singolare

Maschile singolare

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bastille Day

Bastille Day

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry