Sort by
  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Soft & Quiet

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • New York Ninja

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Fortune Feimster: Sweet & Salty

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • Michelle Wolf: Joke Show

    ★★★★

  • Mistletoe & Menorahs

    ★½

  • Doctor Sleep

    ½

  • Eli

    ★★★

  • Scare Package

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Banana Splits Movie

    ½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★★

  • Cosmos

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Still Laugh-In: The Stars Celebrate

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Wine Country

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Room

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Amy Schumer: Growing

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ½

  • Human Nature

    ★★★½