Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Space Jam

Space Jam

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Beyond Dream's Door

Beyond Dream's Door

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Wild Country

Wild Wild Country

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
200 Cigarettes

200 Cigarettes

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Human Nature

Human Nature

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mistletoe & Menorahs

Mistletoe & Menorahs

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Strange Voices

Strange Voices

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wiz

The Wiz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fan

The Fan

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Abduction of the Sun and the Moon

The Abduction of the Sun and the Moon

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Beach

Back to the Beach

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Body Count

Body Count

1986
×
Read the review Edit this entry  
23
Dead Man's Curve

Dead Man's Curve

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trip to Greece

The Trip to Greece

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cosmos

Cosmos

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Neighbours

Neighbours

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Troma's War

Troma's War

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★
Read the review Edit this entry