• The Traveler

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Nobody

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Why Is Covid Killing People Of Colour?

    ★★★½

  • Acéré

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Pixie

    ★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Project Power

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★

  • Greenland

    ★★½

  • Unhinged

    ★★★½

  • The Old Guard

  • Coming Out

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The 8th

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★½

  • Scoob!

    ½

  • Normal People

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Time Bomb

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Long Goodbye

    ★★★★

  • Broken Law

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • MIGRANTS

    ★★½

  • Dara Ó Briain: Voice of Reason

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½