Mark has logged 488 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Quay

Quay

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Better Greater British Broadcasting Company Production

A Better Greater British Broadcasting Company Production

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
A Day in the Life of Jimothy Rattrick

A Day in the Life of Jimothy Rattrick

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★½
Edit this entry  
25
The Great American Mud Wrestle

The Great American Mud Wrestle

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
17
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Name of the Father

In the Name of the Father

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Help

The Help

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Crash

Crash

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Contact

Contact

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Octopussy

Octopussy

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
L'homme machine

L'homme machine

1885
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Leisurely Pedestrians, Open Topped Buses and Hansom Cabs with Trotting Horses

Leisurely Pedestrians, Open Topped Buses and Hansom Cabs with Trotting Horses

1889
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Solar Eclipse

Solar Eclipse

1900
×
★★★½
Read the review Edit this entry