Mark has logged 129 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sharknado

Sharknado

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Manhunt: The Inside Story of the Hunt for Bin Laden

Manhunt: The Inside Story of the Hunt for Bin Laden

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Get a Horse!

Get a Horse!

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mud

Mud

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Seduced and Abandoned

Seduced and Abandoned

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ai Weiwei: Never Sorry

Ai Weiwei: Never Sorry

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
InRealLife

InRealLife

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Crash Reel

The Crash Reel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
National Theatre Live: Frankenstein

National Theatre Live: Frankenstein

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Reward

The Reward

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Turbo

Turbo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Truth in Journalism

Truth in Journalism

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Elysium

Elysium

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lone Ranger

The Lone Ranger

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry