Sort by

Mark has logged 447 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ammonite

Ammonite

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Boss

The Boss

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry