Sort by

Mark has logged 61 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Megamind

Megamind

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Training Day

Training Day

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Good Time Girls

The Good Time Girls

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nashville

Nashville

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★½
Edit this entry  
13
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★½
Edit this entry  
09
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
True Lies

True Lies

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry