Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Mask

The Mask

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
End of Days

End of Days

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast X

Fast X

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sahara

Sahara

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Overboard

Overboard

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nutty Professor

The Nutty Professor

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
¡Three Amigos!

¡Three Amigos!

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
16 Blocks

16 Blocks

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
King Ralph

King Ralph

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twins

Twins

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superman IV: The Quest for Peace

Superman IV: The Quest for Peace

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Superman III

Superman III

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry