Sort by

Mark has logged 328 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carry On Up the Khyber

Carry On Up the Khyber

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Commando

Commando

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carry On Up the Jungle

Carry On Up the Jungle

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carry On Camping

Carry On Camping

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry