Mark has logged 27 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shanghai Noon

Shanghai Noon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Superman III

Superman III

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry