Sort by

Mark has logged 37 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Superman II

Superman II

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ant Bully

The Ant Bully

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Screamers

Screamers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
No One Lives

No One Lives

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swamp Thing

Swamp Thing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry