• Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★★

  • Climax

    ½

  • Fast Five

    ★★★★★

  • Enter the Void

    ★★★

  • The Fast and the Furious: Tokyo Drift

    ★★★

  • 2 Fast 2 Furious

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★

  • Titanic

  • Carpool

    ★★★★★

  • Manufacturing Consent: Noam Chomsky and the Media

  • Full Metal Jacket

    ★★★★

  • Brazil

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★★★½

  • Solaris

    ½

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • Paths of Glory

    ★★★★★