Sort by
  • The Munsters

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★½

  • Pistol

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Studio 666

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Count Me In

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • North Hollywood

    ★★

  • Moxie

    ★½

  • Willy's Wonderland

    ½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • The Craft: Legacy

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Night Shifts

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Ratty

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★★½

  • Chunky Shrapnel

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Turning

    ★½

  • Spree

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Ma

    ½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★