• Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Injustice

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Once Upon a Snowman

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★

  • #Alive

    ★★½

  • Scoob!

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Bloodshot

    ★★

  • Anastasia: Once Upon a Time

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • My Boyfriend's Meds

  • Emma.

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Spree

    ★½

  • The Grudge

    ★★½

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★