marnie has logged 600 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Oath

The Oath

2018
×
★★
Edit this entry  
31
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Blame

Blame

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
Edit this entry  
30
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★½
Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★½
Edit this entry  
26
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Colette

Colette

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Edit this entry  
23
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Party's Just Beginning

The Party's Just Beginning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Zama

Zama

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
End Game

End Game

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Zion

Zion

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Dead Dad's Porno Tapes

My Dead Dad's Porno Tapes

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Age of Sail

Age of Sail

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Lost & Found

Lost & Found

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Grandpa Walrus

Grandpa Walrus

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Caroline

Caroline

2018
×
★★★
Edit this entry