Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Conspiracy Theory

Conspiracy Theory

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wild Party

The Wild Party

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Good Girls

The Good Girls

1960
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The 13th Warrior

The 13th Warrior

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
SKY Castle

SKY Castle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Start Counting

I Start Counting

1969
×
★½
Edit this entry  
05
Series 7: The Contenders

Series 7: The Contenders

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Priceless

Priceless

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Play Misty for Me

Play Misty for Me

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Aparajito

Aparajito

1956
×
Read the review Edit this entry  
05
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spetters

Spetters

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Offside

Offside

2006
×
Read the review Edit this entry  
04
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Intimate Strangers

Intimate Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wise Girl

Wise Girl

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
Read the review Edit this entry  
04
Moolaadé

Moolaadé

2004
×
Read the review Edit this entry  
04
Populaire

Populaire

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Duplicity

Duplicity

2009
×
Read the review Edit this entry  
03
Millie

Millie

1931
×
Edit this entry  
03
Ladies in Retirement

Ladies in Retirement

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Broken Mariko

My Broken Mariko

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Man Wanted

Man Wanted

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Magnificent One

The Magnificent One

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Whirlybird

Whirlybird

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The September Issue

The September Issue

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

Grumpy Cat's Worst Christmas Ever

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kohlhiesel's Daughters

Kohlhiesel's Daughters

1920
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bedazzled

Bedazzled

1967
×
Read the review Edit this entry  
02
The Lovers of Montparnasse

The Lovers of Montparnasse

1958
×
★½
Edit this entry  
02
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Sinners in the Sun

Sinners in the Sun

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
What a Wonderful Family!

What a Wonderful Family!

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
Pleasure

Pleasure

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kill the Messenger

Kill the Messenger

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Corsage

Corsage

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Just Married

Just Married

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Line 7000

Red Line 7000

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Let's Make It Legal

Let's Make It Legal

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Girls on Top

Girls on Top

2001
×
★½
Edit this entry  
31
Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cinemania

Cinemania

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry