Sort by

Morgan has logged 276 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Embrace of the Serpent

Embrace of the Serpent

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Blow

Blow

2001
×
★★½
Edit this entry  
30
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
Edit this entry  
29
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Art School Confidential

Art School Confidential

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Columbus

Columbus

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
½
Edit this entry  
29
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
Edit this entry  
28
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ring

The Ring

2002
×
½
Edit this entry  
28
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Kiss the Girls

Kiss the Girls

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ma

Ma

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Tremors

Tremors

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
High and Low

High and Low

1963
×
Read the review Edit this entry  
27
Noises Off...

Noises Off...

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Raise the Red Lantern

Raise the Red Lantern

1991
×
★½
Edit this entry  
27
Nocturama

Nocturama

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Mr. Jealousy

Mr. Jealousy

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Free Angela and All Political Prisoners

Free Angela and All Political Prisoners

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Tell No One

Tell No One

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Through a Glass Darkly

Through a Glass Darkly

1961
×
Edit this entry  
26
Blackhat

Blackhat

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
½
Edit this entry  
26
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pride

Pride

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Girl Crazy

Girl Crazy

1943
×
★½
Read the review Edit this entry