Sort by

Morgan has logged 64 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Identity Theft of a Cheerleader

Identity Theft of a Cheerleader

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bonjour Tristesse

Bonjour Tristesse

1958
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Crush

The Crush

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mafioso

Mafioso

1962
×
★★★
Edit this entry  
26
Happy New Year

Happy New Year

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
State and Main

State and Main

2000
×
Edit this entry  
26
575 Castro St.

575 Castro St.

2009
×
Edit this entry  
25
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zapped Again!

Zapped Again!

1990
×
Read the review Edit this entry  
25
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flee

Flee

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Vivacious Lady

Vivacious Lady

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Swap

The Swap

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Karen

Karen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Celebrity

Celebrity

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Bull Durham

Bull Durham

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pink Plasma

Pink Plasma

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Super Ex-Girlfriend

My Super Ex-Girlfriend

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
View from the Top

View from the Top

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Maelström

Maelström

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Aloha

Aloha

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Maiden

Maiden

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
He's All That

He's All That

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Accused at 17

Accused at 17

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape from Tomorrow

Escape from Tomorrow

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Merry Skeleton

The Merry Skeleton

1898
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Surrogate

The Surrogate

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Pom Poms and Payback

Pom Poms and Payback

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★★
Edit this entry