Sort by
  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Songbird

    ½

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • The Half of It

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Courier

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Long Shot

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Clovehitch Killer

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • Tully

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★½

  • This Time

    ★★½

  • Risen

    ★★★★

  • Everyday I Love You

    ★★★

  • Burnt

    ★★★★½

  • The Intern

    ★★★★

  • Krisha

    ★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • The Wedding Ringer

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Chef

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Begin Again

    ★★★★½

  • Rush

    ★★★½

  • The Hangover Part III

    ★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Think Like a Man

    ★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★★

  • The Hangover Part II

    ★★★

  • Something Borrowed

    ★★½

  • Submarine

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Grown Ups

    ★★★

  • She's Out of My League

    ★★★

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Leap Year

    ★★★

  • District 9

    ★★★★★

  • The Hangover

    ★★★★