Sort by

sab has logged 62 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Longest Yard

The Longest Yard

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Forget Paris

Forget Paris

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Everyday I Love You

Everyday I Love You

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Only You

Only You

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chances Are

Chances Are

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heart and Souls

Heart and Souls

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Never Back Down

Never Back Down

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Burnt

Burnt

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Time

This Time

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry