Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Finding 'Ohana

Finding 'Ohana

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belle

Belle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Kuroko's Basketball the Movie: Last Game

Kuroko's Basketball the Movie: Last Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Super 8

Super 8

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleepover

Sleepover

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
26 Years

26 Years

2012
×
★½
Edit this entry  
17
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wild Thornberrys Movie

The Wild Thornberrys Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grudge

The Grudge

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Hush

Hush

2016
×
Edit this entry  
19
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Louis Theroux: Louis and the Nazis

Louis Theroux: Louis and the Nazis

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Starbuck

Starbuck

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★
Read the review Edit this entry