Sort by
  • Luther: The Fallen Sun

  • Connect

    ★★★

  • The Autopsy

    ★★½

  • Russia 1985-1999: TraumaZone

  • The Kingdom: Exodus

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Dead for a Dollar

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★½

  • All Jacked Up and Full of Worms

    ★★½

  • Detective vs. Sleuths

    ★★★

  • Irma Vep

  • Stars at Noon

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • EO

    ★★★★½

  • Shin Ultraman

    ★★★½

  • We Own This City

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Kidz Klub!

  • Riotsville, USA

    ★★★★

  • The Headhunter's Daughter

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Project Space 13

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Ferny & Luca

    ★★★★

  • The Battle at Lake Changjin

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Cathedral

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Zeros and Ones

    ★★★½

  • Worlds

    ★★★★★

  • Old

    ★★★½

  • France

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Oscar Micheaux - The Superhero of Black Filmmaking

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Outside Noise

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Ring

  • Wild Girl

  • The Sixteen Showings of Julian of Norwich

  • Exterminate All the Brutes

  • Bad Trip

    ★★★

  • The 8th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Azor

    ★★½

  • Limbo

    ★★★½

  • Fabian: Going to the Dogs

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • North by Current

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

  • Friends and Strangers

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • All Light, Everywhere

    ★★★

  • Mank

    ★★½

  • City So Real

    ★★★★★

  • The Annotated Field Guide of Ulysses S. Grant

  • An Evening with Tim Heidecker

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★

  • The Brilliant Biograph: Earliest Moving Images of Europe (1897-1902)

  • Remedy