Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Long Arm of the Law II

Long Arm of the Law II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
SPL II: A Time for Consequences

SPL II: A Time for Consequences

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Private Property

Private Property

1960
×
★★★
Edit this entry  
19
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Artists and Models

Artists and Models

1955
×
★★★★
Edit this entry  
19
Interlude

Interlude

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gunman's Walk

Gunman's Walk

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
My Little Duckaroo

My Little Duckaroo

1954
×
Edit this entry  
18
Trombone Trouble

Trombone Trouble

1944
×
Edit this entry  
18
Light on East Anglia

Light on East Anglia

1966
×
Edit this entry  
17
Mad Enough to Kill

Mad Enough to Kill

1975
×
★★½
Edit this entry  
15
Deathrow Gameshow

Deathrow Gameshow

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Antitrust

Antitrust

2001
×
Edit this entry  
14
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
See No Evil

See No Evil

1971
×
★★½
Edit this entry  
13
The Last Crooked Mile

The Last Crooked Mile

1946
×
★★½
Edit this entry  
12
Reckless

Reckless

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Vikings

The Vikings

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Don Is Dead

The Don Is Dead

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
These Thousand Hills

These Thousand Hills

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Soylent Green

Soylent Green

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iracema

Iracema

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
No, or the Vain Glory of Command

No, or the Vain Glory of Command

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Spikes Gang

The Spikes Gang

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rabbit Fire

Rabbit Fire

1951
×
Edit this entry  
06
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Absence of the Good

Absence of the Good

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fan

The Fan

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Man Without a Star

Man Without a Star

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Girl in the Red Velvet Swing

The Girl in the Red Velvet Swing

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Big Parade

The Big Parade

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Great War

The Great War

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Suspect

The Suspect

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Local Legends

Local Legends

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sky on Location

The Sky on Location

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night Game

Night Game

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Defiance

Defiance

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scam

Scam

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saving Face

Saving Face

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
On the Line

On the Line

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Nails

Nails

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Brainscan

Brainscan

1994
×
★★
Read the review Edit this entry