Sort by
  • Barbie

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Royalteen: Princess Margrethe

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★

  • John Mulaney: Baby J

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • The Makanai: Cooking for the Maiko House

    ★★★

  • The Glory

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★

  • Blonde

  • Royalteen

    ★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Pistol

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Elvis

    ★★★

  • Liam Gallagher: 48 Hours at Rockfield

  • Rock Family Trees

  • Metal Lords

    ★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • Green Mothers' Club

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Juvenile Justice

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Love and Leashes

    ★★½

  • Inventing Anna

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The House

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Louise

  • Ciao Alberto

  • Love Hard

    ★★

  • My Name

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Free Guy

    ★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Far from the Tree

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • The Way Of The Hot & Spicy

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Birthcare Center

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Unorthodox

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Klaus

    ★★★★★

  • MTV Unplugged: Liam Gallagher

  • When the Camellia Blooms

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★

  • The Lion King

    ½

  • Toy Story 4

    ★★