Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
White Chicks

White Chicks

2004
×
Edit this entry  
27
Squid Game

Squid Game

2021
×
Edit this entry  
26
Munafik 2

Munafik 2

2018
×
Edit this entry  
26
Munafik

Munafik

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Jwanita

Jwanita

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Celebrity

Celebrity

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Inventing Anna

Inventing Anna

2022
×
Edit this entry  
22
Beckham

Beckham

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Cinderella

Cinderella

1950
×
Edit this entry  
14
MTV Unplugged: Liam Gallagher

MTV Unplugged: Liam Gallagher

2019
×
Edit this entry  
11
Producing Nobuta

Producing Nobuta

2005
×
Edit this entry  
05
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Read the review Edit this entry  
01
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Sky High

Sky High

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★½
Edit this entry  
23
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
The Way Of The Hot & Spicy

The Way Of The Hot & Spicy

2021
×
Edit this entry  
15
Birthcare Center

Birthcare Center

2020
×
Edit this entry  
15
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
Edit this entry  
15
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Edit this entry  
14
The Help

The Help

2011
×
Edit this entry  
13
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Awakening of Motti Wolkenbruch

The Awakening of Motti Wolkenbruch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★
Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
Read the review Edit this entry  
05
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Out-Foxed

Out-Foxed

1949
×
Read the review Edit this entry  
17
Catwalk

Catwalk

1995
×
Edit this entry  
16
Another Miss Oh

Another Miss Oh

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
H Is for Harry

H Is for Harry

2018
×
Edit this entry  
14
Head Over Heels

Head Over Heels

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

2022
×
Edit this entry  
12
A Very Royal Wedding

A Very Royal Wedding

2017
×
Edit this entry