• Uncharted

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Freaky

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • I Used to Go Here

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Ted Bundy: Falling for a Killer

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Jo Koy: Comin’ In Hot

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Brené Brown: The Call to Courage

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • We Are Columbine

    ★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Ken Jeong: You Complete Me, Ho

    ★★

  • Alita: Battle Angel