Marika has logged 12 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
26
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★½
Edit this entry  
25
Ordinary Decent Criminal

Ordinary Decent Criminal

2000
×
★★
Edit this entry  
22
Paul

Paul

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★
Edit this entry  
09
The Good, The Bad, The Weird

The Good, The Bad, The Weird

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★
Edit this entry  
08
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
2046

2046

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ring of Fire: The Emile Griffith Story

Ring of Fire: The Emile Griffith Story

2005
×
★★
Edit this entry  
01
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry