• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Don't Look Up

    ★★

  • House of Gucci

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Britney vs. Spears

    ★★½

  • Squid Game

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Nine Perfect Strangers

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Ride or Die

    ★½

  • Behind Her Eyes

  • Passing

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Rose Island

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Time of Indifference

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Rifkin's Festival

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • The Predators

    ★★★½

  • My Heart Goes Boom!

  • The Macaluso Sisters

    ★★★

  • Miss Marx

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • I May Destroy You

  • The World to Come

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • Out

  • Azaadi

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

  • Unorthodox

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Hunt

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Courier

    ★★★

  • Herself

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The App

    ★★

  • The Goddess of Fortune

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★