marthawilliams has logged 162 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Psychobitch

Psychobitch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Switch

The Switch

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry