• WandaVision

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

  • Death to 2020

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★

  • Romantic Guide to Lost Places

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Antebellum

    ★★★

  • The Ties

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★½

  • Bad Habits Die Hard

    ★½

  • Divorce Club

  • Homemade

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Fabrizio De André & PFM - Il concerto ritrovato

  • The Lost Prince

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • I Hate Summer

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Come Away

  • Time

    ★★★

  • The New Pope

    ★★★★

  • Hammamet

    ★½

  • Stage Mother

    ★★

  • Pinocchio

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Golden Men

    ★★★

  • Midway

  • The Outpost

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★

  • Countdown

    ½

  • The Best Is Yet to Come

    ★★★

  • Hermitage - The Power of Art

  • #AnneFrank. Parallel Stories

    ★★★

  • Se mi vuoi bene

    ½

  • The Rising Hawk

  • The Addams Family

  • Sisters in Arms

    ★★★

  • Spread Your Wings

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Cleanin' Up the Town: Remembering Ghostbusters

  • Tuttapposto

    ½

  • I, Leonardo

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Ride Like a Girl

    ★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Aspromonte: Land of The Forgotten

    ★½

  • Tutta un'altra vita

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½