Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Jewel of the Nile

The Jewel of the Nile

1985
×
★★★
Edit this entry  
30
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Operation Fortune: Ruse de Guerre

Operation Fortune: Ruse de Guerre

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★★
Edit this entry  
27
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★½
Edit this entry  
26
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phenomena

Phenomena

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beneath Still Waters

Beneath Still Waters

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Night of the Eagle

Night of the Eagle

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bleeding Steel

Bleeding Steel

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Tiger Cage

Tiger Cage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Power

The Power

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Edit this entry  
06
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moloch

Moloch

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inkheart

Inkheart

2008
×
★★½
Edit this entry  
26
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
JUNG_E

JUNG_E

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry