• In a Heartbeat

  • The Beguiled

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The White Princess

  • Gifted

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

  • Team Thor: Part 2

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Wind River

  • Ingrid Goes West

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Allied

    ★★½

  • Miss Sloane

    ★★★★★

  • Doctor Strange

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Blue Jay

    ★★★★

  • Lady Macbeth

    ★★★★

  • Jackie

  • Sing

  • Before the Flood

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Team Thor

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

    ★★½

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • Now You See Me 2

  • Me Before You

  • X-Men: Apocalypse

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Grease Live

  • Lovesong

    ★★★★½

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Dirty Grandpa

  • The 5th Wave

  • Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • By the Sea

  • The Martian

  • Lady Chatterley's Lover

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Legend

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Minions

  • Inside Out

  • Sicario

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Avengers: Age of Ultron

  • The Age of Adaline

  • The Longest Ride

  • Cinderella

  • Fifty Shades of Grey