• In Her Shoes

  • Just Like Heaven

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Fantastic Four

  • Bewitched

  • Batman Begins

  • Madagascar

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

  • A Lot Like Love

    ★★★½

  • Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

  • Hitch

  • Lilo & Stitch 2: Stitch Has a Glitch

  • The Aviator

    ★★★½

  • Ocean's Twelve

    ★★★★

  • Mulan II

  • The Incredibles

  • Cellular

  • Spider-Man 2

  • The Notebook

  • White Chicks

    ★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Shrek 2

  • Mean Girls

  • 13 Going on 30

  • Home on the Range

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • 50 First Dates

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • The Butterfly Effect

  • Cheaper by the Dozen

  • Brother Bear

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Stitch! The Movie

  • George of the Jungle 2

  • The Cheetah Girls

  • Freaky Friday

  • Finding Nemo

  • Down with Love

  • X2

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • Lilo & Stitch

  • Spider-Man

  • Cinderella II: Dreams Come True

  • A Walk to Remember

  • Not Another Teen Movie

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • I Am Sam

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Monsters, Inc.

  • Serendipity

    ★★★★½

  • The Princess Diaries

    ★★★★½

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Shrek

  • Bridget Jones's Diary

    ★★★★★

  • Moulin Rouge!

  • Sweet November

  • Miss Congeniality

  • The Emperor's New Groove

  • Charlie's Angels

  • Memento

    ★★★★

  • Bring It On

    ★★★½

  • X-Men

  • The Little Mermaid II: Return to the Sea

  • American Psycho

    ★★★★

  • Girl, Interrupted

    ★★★★½

  • Toy Story 2

  • Fight Club

    ★★★★★