• Big Eyes

    ★★★½

  • The Lake House

    ★★★½

  • The Orphanage

    ★★★½

  • The Proposal

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bring It On

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Aviator

    ★★★½

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★½

  • Palo Alto

    ★★★½

  • A Lot Like Love

    ★★★½

  • El Angel

    ★★★½

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★½

  • Breakfast at Tiffany's

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★½