• Fire Island

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Scream

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • La Cantera

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • Flee

    ★★★★★

  • CODA

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Long Toast

  • Let Them All Talk

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★